ZJARR NË BURGUN E IDRIZOVËS, KATËR GARDIANE PËRFUNDOJNË NË TOKSIKOLOGJI

Katër punonjëse të burgut të Idrizovës kanë përfunduar në Toksikologji, si pasojë e zjarrit që ka…

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore

I dyshuari i dytë në aferën e pranimit të ryshfetit në shumë prej 10 mijë eurove,…

Dëme të shumta materiale nga vërshimet e djeshme, Kumanova e Likova mbetën pa ujë të pijshëm

Reshjet e një dite më parë të shiut dhe breshrit shkaktuan dëme materiale dhe bujqësore në…

Afrim Gashi kryetar i Parlamentit!? Këto janë ministritë që i takojnë VLEN-it

Kryetari i ardhshëm i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, do të jetë kryetari i Alternativës, Afrim…

Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më…

Përse nuk e ka pranuar ftesën e Robertit për të shkuar në emision? – Përgjigjet Nora Istrefi

Në një intervistë të rrallë televizive, këngëtarja e njohur Nora Istrefi ka hapur zemrën për karrierën…

Ushqimi që ul yndyrën e mëlçisë me 40%!

Një dietë e kufizuar me kalori dhe jo me proteina të ulëta çoi në një reduktim…

Microsoft lançon sistemin e ri AI

Microsoft po lançon një sistem të ri AI që shikon gjithçka që përdoruesi i tij bën në kompjuterin…

U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

Një burrë 50-vjeç ka nxitur reagime të ashpra pasi u filmua duke u hedhur mbi balenën…

Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre

Maturantët janë mbërthyer nga dilema të shumta për të ardhmen e tyre. Posaçërisht, maturantët e drejtimeve…