Ledion Liço i zë vendin?! Nuk vonon shumë, reagon Arbana Osmani

Ledion Liço i merr vendin Arbana Osmanit në Top Channel! Ky ishte lajmi që sidomos mbrëmjen…

Prezantohet topi zyrtar për ”Euro 2024”

Kampionati Europian i Futbollit që do të zhvillohet këtë verë në Gjermani po afrohet dalëngadalë dhe…

Dardanët stërviten para ndeshjes me Zvicrën me përkushtim në rrebesh shiu

Përfaqësuesja e Kosovës ka vazhduar sot paradite me stërvitjen e radhës në Kampin Nacional në Hajvali…

Një tumor i çuditshëm është gjetur në trupin e një gruaje të lashtë egjiptiane

Arkeologët kanë hasur në një gjetje shumë të çuditshme në një varr të lashtë në Egjipt…

“Kujtimi” – Edona James përmend emrin e saj të mëparshëm gjatë një loje në BBVK

Brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2, banorët e kanë mbajtur një kurs të gjuhës shqipe.…

Brazili goditet nga vala e të nxehtit ekstrem, temperaturat shkojnë deri në 42.5 gradë Celsius

Paralajmërimet janë lëshuar për pothuajse 3 mijë qytete në të gjithë Brazilin, ku është regjistruar një…

Scholz kundër Turqisë: Absurde që e akuzon Izraelin për fashizëm!

Kancelari gjerman Olaf Scholz i cilësoi “absurde” akuzat që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka lëshuar…

Tetë hapa për përfundimin e luftës në Gaza

Nga Yaakov Katz dhe Khaled Abu Toameh, The Hill Në vitin 2013, gjenerali John Allen, këshilltari i…

KEK-u zotohet se gjatë dimrit prodhimi vendor do të jetë në nivel

Kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Energjetike të Kosovës, Përparim Kabashi, është zotuar se gjatë dimrit furnizimi me…

Specialja ua vazhdon paraburgimin Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit

Gjykata Speciale ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj Jakup Krasniqit dhe Rexhep…