Gjykata Kushtetuese edhe sot nuk arriti të zgjedh kryetarin e saj, të hënën seanca e radhës

Vazhdoi sot procedura për zgjedhjen e kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese. Në dy raste, theksojnë…

LSDM-ja filloi procedurën për zgjedhjen e kryetarit, zgjedhjet më 30 qershor, kongresi më 9 qershor

Në LSDM sot fillon procedura për zgjedhje të jashtëzakonshme brenda partisë për kryetar të ri të…

Industria e duhanit e pamëshirshme me fëmijët     

Por më shumë sesa tek të rriturit, në 31 Maj – Ditën  Botërore Kundër Përdorimit të…

Deri më 22 qershor do të bëhet testimi i gazsjellësit Shkup-Gostivar

Deri më 22 qershor do të kryhet testim pneumatik i qëndrueshmërisë së gazsjellësit Shkup – Gostivar,…

Bekteshi: Ahmeti së shpejti do të zbulojë mekanizmat për mbrojtjen e legjitimitetit të shqiptarëve

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të ndërmarrë mekanizma demokratikë për të mbrojtur legjitimitetin e shqiptarëve,…

Bujar Osmani takohet me Blinkenin: Fola për domosdoshmërinë e vazhdimit të kursit euroatlantik të Maqedonisë së Veriut

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, gjatë një takimi…

20 vjeçari vdes nga goditja e rrufesë

Një 20-vjeçar nga fshati i Koxhalisë në Radovish të Maqedonisë së Veriut ka humbur jetën mbrëmë…

Bytyqi: Kam marrë kërcënime se do të na vrisnin së bashku me fëmiun tim…

Në emisionin Klan Debat, Fatmir Bytyqi ekskluzivisht ka bërë të ditur se gjatë fushatës zgjedhore ka…

Ndryshimi i numrit të ministrive do të jetë propozim ligji i parë që do të shqyrtohet nga përbërja e re e Kuvendit

Riorganizimi i Qeverisë dhe ndryshimi i numrit të ministrive do të jetë projektligji i parë që…

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite do të…