Vdiq pa e ditur se kishte zbuluar Amerikën

Më 20 maj 1506, në Spanjë vdiq në moshën 55-vjeçare, detari italian Kristofor Kolombi, nismëtari i…

Zyrtare: Liverpooli emëron trajnerin e ri

Liverpool ka njoftuar emërimin e trajnerit holandez Arne Slot, i cili do të largohet nga Feyenoord…

Detaje drithëruese nga rrëzimi i helikopterit ku udhëtonte president Raisi: Imami mbijetoi për një orë, u përpoq që të…

Më shumë detaje kanë dalë në dritë nga rrëzimi i helikopterit ku udhëtonte presidenti Raisi dhe…

Ceremonitë mortore për presidentin iranian do të nisin të martën e ardhshme

Ceremonitë mortore për presidentin iranian, Ebrahim Raisi, dhe shokët e tij do të fillojnë të martën…

Kërkohet të lëshohet urdhër-arrest ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP) Kerim Khan njoftoi se ka paraqitur kërkesë për lëshimin e…

Filmi i ri i Brad Pitt cilësohet si një nga më të shtrenjtët e të gjitha kohërave: Një shumë e pabesueshme parash është investuar në këtë arritje

Filmi i ri i Brad Pitt është shpallur zyrtarisht si një nga më të shtrenjtët e…

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

Negociatat për formimin e shumicës së re parlamentare mes VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit VLEN sot kanë vazhduar…

Një në tre persona dëshiron të emigrojë

Krahasimi me anketat e 5 viteve të fundit, nuk tregon ndonjë ndryshim të dukshëm në qëndrimet…

Interesim i vogël për shkollat profesionale në Tetovë

Drejtimet profesionale në shkollat e mesme të Tetovës ende nuk janë tërheqëse për semimaturantët. Pas përfundimit…

Arrestohet një gjykatës nga Gjykata Supreme për shkak të dyshimit se ka marrë shpërblim për ndikim të paligjshëm

Policia sot ka arrestuar një gjykatës nga Gjykata Supreme për shkak të ekzistimit të dyshimit për…