Përse nuk e ka pranuar ftesën e Robertit për të shkuar në emision? – Përgjigjet Nora Istrefi

Në një intervistë të rrallë televizive, këngëtarja e njohur Nora Istrefi ka hapur zemrën për karrierën…

Ushqimi që ul yndyrën e mëlçisë me 40%!

Një dietë e kufizuar me kalori dhe jo me proteina të ulëta çoi në një reduktim…

Microsoft lançon sistemin e ri AI

Microsoft po lançon një sistem të ri AI që shikon gjithçka që përdoruesi i tij bën në kompjuterin…

U hodh nga jahti dhe ra mbi balenën, burri nga Zelanda e Re dënohet me 600 dollarë

Një burrë 50-vjeç ka nxitur reagime të ashpra pasi u filmua duke u hedhur mbi balenën…

Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre

Maturantët janë mbërthyer nga dilema të shumta për të ardhmen e tyre. Posaçërisht, maturantët e drejtimeve…

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar tek ura e Gurit në Shkup

Dje rreth orës 20:00 në ujërat e lumit Vardar është vërejtur trupi i pajetë i një…

Anulohet linja ajrore Shkup-Korfuz

Kompania ajrore greke “Aegean Airlines” e ka ndërprerë shitjen e biletave për linjën e re të…

Një familjes katër anëtarësh për të kaluar muajin i duhen 1 000 euro

Vlera e shportës minimale sindikale për majin 2024 është 60.090 denarë. Kjo i bie së për…

30 ditë paraburgim për Lupço Palevski Pallçon

Të dyshuarit të parë për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit, i është shqiptuar masa…

30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin

Gjykatësi në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore Penale Shkup, me propozim të Prokurorisë Themelore Publike për…