ZJARR NË BURGUN E IDRIZOVËS, KATËR GARDIANE PËRFUNDOJNË NË TOKSIKOLOGJI

Katër punonjëse të burgut të Idrizovës kanë përfunduar në Toksikologji, si pasojë e zjarrit që ka…

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore

I dyshuari i dytë në aferën e pranimit të ryshfetit në shumë prej 10 mijë eurove,…

Dëme të shumta materiale nga vërshimet e djeshme, Kumanova e Likova mbetën pa ujë të pijshëm

Reshjet e një dite më parë të shiut dhe breshrit shkaktuan dëme materiale dhe bujqësore në…

Afrim Gashi kryetar i Parlamentit!? Këto janë ministritë që i takojnë VLEN-it

Kryetari i ardhshëm i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, do të jetë kryetari i Alternativës, Afrim…

Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më…