Ky është vogëlushi nga Maqedonia e Veriut i cili u godit për vdekje nga një kamion në Zvicër

Një 11-vjeçar shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka humbur jetën pasi është goditur nga një kamion.…

Krijohet fytyra e parë robotike në botë e bërë nga qelizat e gjalla të lëkurës

Shkencëtarët japonezë kanë krijuar me sukses një fytyrë robotike që mund të buzëqeshë, me lëkurë të…

Gjyqtari argjentinas përjashtohet nga Euro 2024

Një tjetër gjyqtar është përjashtuar nga Euro 2024 pasi UEFA e cilësoi se kishte bërë gabime…

VIDEO/ Zvicra kalon në çerekfinalet e Europianit, eliminon me lehtësi një Itali të shëmtuar në Berlin

Italia i thotë “lamtumirë” Europianit, me kampionët në fuqi që janë eliminuar nga Zvicra në fazën…

Taravari: Nga e hëna do të ketë shkarkime të reja në klinikat e Shkupit

Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari, njoftoi se nga e hëna do të ketë shkarkime të reja…

“TVSh-ja ime” do të mbetet në fuqi edhe me formimin e Qeverisë së re

Masa “TVSH-ja ime” do të vazhdojë edhe me formimin e Qeverisë. Ministrja e Financave, Gordana Dimitrieska…

MPJ e Maqedonisë së Veriut: I respektojmë plotësisht detyrimet e marrëveshjeve ndërkombëtare

“I respektojmë plotësisht obligimet e marra nga marrëveshjet ndërkombëtare nënshkruese të Republikës së Maqedonisë së Veriut,…

59-vjeçari nga Forina në hall – ia vodhën delet nga oborri

Një 59-vjeçar nga fshati Forinë e Gostivarit është në hall të madh, pasi nga oborri i…

Me 205 km/h, policia austriake ia  konfiskon edhe makinën shtetasit të Maqedonisë

Policia austriake ka ndaluar një makinë me shpejtësi të konsiderueshme në Westautobahn në drejtim të Vjenës…

“Irredentistë dhe mosnjohjes të historisë”, Shkupi i përgjigjet Athinës: Jeni ju që nuk keni zbatuar Marrëveshjen e Prespës

Qeveria maqedonase ka hedhur poshtë akuzat e kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, se Shkupi po shkel…