“Luis Enrique më shpëtoi mua”, Mbappe tregon për presionin dhe vuajtjet te Parisi

Blerja e re e Real Madridit, Kylian Mbappe, ka dhënë konferencën e tij të parë për…

E ktheu babanë në aplikacion, si u përdor inteligjenca artificiale për të ruajtur kujtimin e një familjari të ndjerë

Inteligjenca artificiale dhe chatbot-et janë gjithnjë e më shumë pjesë e jetës sonë, ndonjëherë aq shumë…

Vaksina kundër kancerit të lëkurës reduktoi rrezikun e vdekshmërisë – mjekët janë të kënaqur me rezultatet

Vaksina e parë e personalizuar e mRNA në botë kundër kancerit të lëkurës përgjysmoi rrezikun e…

Zinxhiri i argjendtë i shpëton jetën një njeriu pasi e ndaloi plumbin të mos depërtonte në qafën e tij

Jeta e një burri ka të ngjarë të shpëtohet pasi një zinxhir i trashë pengoi që…

Sulm kibernetik në spitalet e Londrës, ndërpriten operacionet dhe shërbimet

Spitalet kryesore në Britaninë e Madhe janë vënë në shënjestër të një sulmi kibernetik, si pasojë…

Matura Shtetërore në Maqedoni, pritet vendimi për kopjimin

Ndërsa në fund të kësaj jave, më 8 qershor, pritet të mbahet provimi i dytë (zgjedhor)…

Del në skenë “marrëveshja e madhe” që po e përgatit Rusia për Kosovën me përfundimin e luftës në Ukrainë

Studiuesi i lartë dhe koordinatori i projekteve në Institutin Shqiptar për Studime Ndërkombëtare (AIIS) në Tiranë,…

Darko Kostadinovski në krye të Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetutese e Maqedonisë së Veriut bëri të ditur se gjyqtari Darko Kostadinovski është zgjedhur për…

Qeveria e re/ Deri të premten afati për dorëzimin e mandatit!

Të premten skadon afati kur Presidentja Siljanovska duhet t`ia ndajë mandatin Mickoskit. Njoftimet thonë se kjo…

“Ujqit” rrahin kapitenin shqiptar dhe tentojnë ta fshehin rastin

Kandidati shqiptar për t’u bërë pjesë e Batalionit të forcave speciale “Ujqit” në ARM është rrahur…