Agresion rus në Ballkan? NATO ka gati ushtarët dhe planin

NATO po krijon “korridore tokësore” të shumta për të lehtësuar kalimin e trupave ushtarake amerikane dhe…

“Do të jetë një mrekulli nëse…”/ Shfaqet për herë të parë në publik pasi u plagos rëndë, kryeministri sllovak ka një mesazh për atentatorin

Kryeministri populist i Sllovakisë, Robert Fico u shfaq për herë të parë në publik, pasi u…

Anulohen rreth dy mijë ndërhyrje kirurgjike në spitalin “Nënë Tereza” në Shkup

 Për rreth tri javë sa nuk kanë punuar sallat e operacioneve me kapacitet të plotë në…

Ahmeti: VMRO-DPMNE-ja po hap plagët e vjetra, të ndihmojnë ndërkombëtarët

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në 22 vjetorin e themelimit të këtij subjekti përmendi arritjet që…

Mickoski: Nuk pres të më censurohet e drejta njerëzore se si ta quaj shtetin tim

I nominuari për kryeministër të Maqedonisë së Veriut, Hristijan Mickoski, tha të mërkurën se nuk e…

Geer: Presim formimin e një qeverie të qëndrueshme dhe reformatore

Ambasadori i Bashkimit Europian Daved Geer ka deklaruar sot se është shumë e rëndësishme që Maqedonia…

VLEN kërkon përgjegjësi nga Xhaferi dhe Jajaga për sulmin ndaj kapitenit shqiptar

Koalicioni VLEN kërkon që rasti me kapitenin shqiptar të sulmuar brutalisht në Qendrën për trajnime ushtarake…

Presidentja nesër do t’ia dorëzojë mandatin Mickoskit për formimin e Qeverisë

Presidentja  Gordana Siljanovska Davkova, nesër – 6 qershor 2024, e enjte, në ora 12:00,  do t’ia dorëzojë…