Atentati i Trump mund të ishte parandaluar? Dëshmia nga vendi i ngjarjes: Pashë autorin që zvarritej me armë në çati, njoftova menjëherë…

Një dëshmitar okular jashtë tubimit ku ish-presidenti Donald Trump u plagos me armë, tha se ai…

Shkon në tre numri i të vdekurve pas rrëzimit të skeleve në një ndërtesë në Lozanë të Zvicrës

Numri i personave të vdekur pas tragjedisë të së premtes në periferi të Lozanës, kur janë…

Vendi në fazë portokalli nga temperaturat e larta – Qeveria rekomandoi që nga puna të lirohen disa kategori

Prej sot e deri në mes të javës së ardhshme shumë vende në shtet do të…

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Finalja e madhe e Europianit, mes Spanjës dhe Anglisë, do të gjykohet nga François Letexier. Francezi…

De la Fuente: Spanjë-Angli do jetë spektakël

“Ka entuziazëm në idenë e përballjes me një kundërshtar shumë të rëndësishëm, me lojtarë të mrekullueshëm.…

Dhurata Dora dhe Yll Limani publikojnë pesë këngë

Dy këngëtarët e njohur, Dhurata Dora dhe Yll Limani, kanë publikuar pesë këngë. Një nga to…

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka dhënë së fundmi një intervistë për emisionin e…

Fshati italian që nuk i përket askujt

Pasi një fshat në majë të kodrës Liguria u shkatërrua nga një tërmet, një grup artistësh…

Mali i Zi ndalon transmetimin e 20 mediave ruse, Rusia paralajmëron “përgjigje”

Autoritetet në Mal të Zi ndaluan transmetimin e përmbajtjes së 20 mediave ruse, përfshirë Shërbimin e…

Australi/ Babai djeg shtëpinë dhe mbyll brenda shtatë fëmijët, 3 të vdekur

close volume_off Ndaj të riut rëndojnë 3 akuza për vrasje, 5 të tjera për tentativë vrasjeje…