Zjarr i madh përfshinë fabrikën Treska në Shkup

Pasditën e sotme një zjarr i madh ka kapluar fabrikën Treska në Shkup afër sallës Univerzale.…

Rusia kërcënon për eskalim bërthamor nëse Suedia dhe Finlanda hynë në NATO

Rusia ka thënë se “nuk do të flitet më për një Baltik jobërthamor” nëse Suedia dhe…

Zelensky me ultimatum për Rusinë: Ia ofron këto dy zgjidhje

Dy rrugë-zgjidhje ka dhënë Presidenti ukrainas Volodymr Zelensky, duke thënë se Rusia duhet të largohet nga…

DITA 50: LUFTANIJA RUSE NË DETIN E ZI ËSHTË DËMTUAR, UKRAINA PRETENDON SE ËSHTË GODITUR ME RAKETË

Rusia sot njoftoi se anija kryesore e marinës së saj në Detin e Zi ishte dëmtuar…

Greqia heq pothuajse të gjitha masat anti Covid

Bazuar në të dhënat epidemiologjike dhe sugjerimet e fundit të ekspertëve, organet greke kanë komunikuar se…

DITA 50: LUFTANIJA RUSE NË DETIN E ZI ËSHTË DËMTUAR, UKRAINA PRETENDON SE ËSHTË GODITUR ME RAKETË

Rusia sot njoftoi se anija kryesore e marinës së saj në Detin e Zi ishte dëmtuar…

Publikohet incizimi: Profesoresha dhe këngëtarja e njohur duke kërcënuar studentin

Disa ditë më parë në Universitetin e Tetovës ka ndodhur një përplasje mes profesoreshës Besiana Mehmedi…

Bekteshi: Kufizohet shitja e vajit për tregëtarët,

FacebookTwitterMessengerViberWhatsAppShareMirëpo, përkundër kësaj mase, çmimi mund të rritet duke pasur parasysh gjendjen e tregjeve evropiane dhe…

Posta e Maqedonisë së Veriut në grevë, të punësuarit kërkojnë paga më të larta

Për sot Sindikata e Postës së Maqedonisë dhe Organizata sindikaliste e SH.A. Posta e Maqedonisë së…

LSDM: Ndërprerja e mësimit dëmton nxënësit, arsimtarët të kenë mirëkuptim

Në ditën e tretë të grevës në arsim, LSDM-ja në pushtet ka reaguar përmes një komunikate.…