Pakistani ndalon të gjitha festimet e Vitit të Ri në shenjë solidariteti me palestinezët

Në Pakistanin me shumicë myslimane, qeveria ka ndaluar të gjitha festimet e Vitit të Ri si…

Berlini përgatitet për trazira dhe dhunë natën e Vitit të Ri

Dyshohet se do të ketë sulme ndaj punonjësve të shërbimit të urgjencës dhe se do të…

Viti i Ri troket në Azi, Japonia dhe Koreja mirëpresin 2024-ën me shfaqje fishekzjarresh

Ora ka shënuar 00:00 në vitin 2024 në Korenë e Jugut, Korenë e Veriut dhe Japoni,…

Mbërrin Viti i Ri edhe në Australi

Turma të mëdha u mblodhën në Syene të Australisë për një nga shfaqjet më spektakolare të…

Hong Kongu, vendi i radhës që priti vitin e ri

Festimet përfshijnë një muzikal 12-minutësh fishekzjarre nga Victoria Harbor – shfaqja më e gjatë dhe më…

Në arrest shtëpie, Berisha uron Vitin e Ri: Shqipëria humbi shumë këtë vit, dua të jap mesazh shprese

Gjykata vendosi ditën e djeshme, 30 dhjetor, masën e sigurisë “arrest shtëpiak” për ish-kryeministrin Sali Berisha.…

Arben Taravari uron qytetarët për Vitin e Ri: Çdo ditë e 2024-ës, qoftë e mbushur me gëzim!

Kryetari i Alencës për Shqiptarët dhe kryetar i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, ka uruar qytetarët…

Pendarovski: Kemi pasur vit të vështirë, por nuk duhet ta humbim besimin dhe shpresën

Presidenti i RMV-së Stevo Pendarovski, me rastin e festave të Vitit të Ri, u dërgoi një…

Policia me aksion në Bit Pazar, kapen mjete piroteknike pak para ndërrimit të Vitit të Ri

Në tregun e Bit Pazarit është duke u zhvilluar një aksion policor ndërsa caku i tyre…

Historia e Vitit të Ri, origjina dhe karakteristikat e tij

Viti i Ri është festa që festohet në të gjithë botën dhe bën bashkë të gjithë…