Prokuroria kërkon katër vite suspendim për Paul Pogban

Prokuroria Kombëtare Anti-Doping ka kërkuar një pezullim prej katër vitesh për Paul Pogba, raporton “Gazzetta dello…

Spalletti thotë se Italia nuk ka limite në “Euro 2024”, flet edhe për grupin

Seleksionuesi i Italisë, Luciano Spalletti ka insistuar se ekipi i tij nuk do të ketë limite…

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ardian Ismajli ka dhënë një intervistë në mediat kroate ku ka folur për shortin e grupeve…

Yjet e futbollit rikthehen në Europë, Ronaldo dhe Benzema drejt Premier League

Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema në të njëjtin ekip. Kampionati anglez çuditërisht hodhi poshtë vendimin për të…

Gjermania favorizon tifozët, ofron transport publik falas kush ka biletë për ndeshjet e Europianit

Euro 2024 do të organizohet në Gjermani, që nga 14 qershori, ku do të jetë edhe…

Shqipëria me mesataren më të lartë, Sylvinho lë pas De Biazin dhe Rejën

Shqipëria ka zhvilluar një fushatë eliminatore të shkëlqyer në kuadër të Euro 2024. Kuqezinjtë e trajnerit…

Shqipëria në pritje të shortit

Futbolli do të hyjë në majë të gishtave në këtë mrekulli. Shorti për finalet e Europianit…

Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën shqiptare

Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjën dykrenare! Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka…

Kualifikimi në Europian, mjafton barazimi për kreun e grupit

Shqipëria kthehet në Europian pas 8 vitesh madje duke patur shansin që ta mbyllë edhe në…

Armand Duka : Të gjithë po festojnë, dikush me të qarë, dikush me të qeshur

Shqipëria arriti kualifikimin për të dytën herë në histori në finalet e një Europiani pas barazimit…