Receta gatimi për Ramazan / Çfarë të gatuajmë për iftar ?

Ramazani: Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr? Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në…

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Disa madje i duan më shumë se kiflet! Ju nevojiten: – 3 filxhanë miell,– 50 ml…

Pite me spinaq: Recetë e thjeshtë me shije delikate

Spinaqi është i shëndetshëm, ndërkaq kjo pite ka shije të shkëlqyeshme dhe është shumë e thjeshtë…

Ja arsyet pse makaronat janë një ushqim i pazëvendësueshëm gjatë agjërimit

Në periudhat e agjërimit apo mugesës së gjatë të ushqimit, organizmi përballet me sfida të ndryshme,…

Disa këshilla gatimi për iftar

Ndryshimi i zakoneve të ushqyerjes në muajin e Ramazanit mund të shkaktojë edhe probleme shëndetësore. Koha…

Byrek pa gluten, me spinaq dhe djathë

Një gatim i thjeshtë me plotë shije me të cilin nuk ngopesh asnjëherë Bajram MusliuShef kuzhine, “Panino”…

Përse na prishen lakrat turshi? Rregulloni me kujdes lakrat e plota

Lakrat e plota nuk bën të shtypen, por as nuk duhet të jenë të radhitura tepër…

A e keni ditur që soda e bukës mund të prishet? Shihni kur duhet ta zëvendësoni

Nëse ka një përbërës në kuzhinë që është i gjithanshëm dhe bën mrekulli për shumë probleme…

Pulë me petë për të kënaqur gjithë familjen

Pulë në tavë me petë është një recetë e vjetër dhe shumë e pëlqyeshme e cila është…

Qofte nga perimet: Nuk ka asgjë më të mirë se ky kombinim!

Brokoli dhe qiqrat ofrojnë një konsum ditor të vitaminave, mineraleve, fibrave dhe proteinave Përbërësit për 4…