Rastet kur makthet paralajmërojnë një sëmundje të keqe

Ëndërrat dhe makthet e natës janë një pjesë natyrale e jetës së njeriut, megjithatë ka raste…

Produktet natyrale që rinojnë zemrën

Presioni i lartë i gjakut, obeziteti, kequshqyerja, pirja e duhanit dhe diabeti e kthejnë zemrën në…

Shenjat paralajmëruese të dhimbjes së kokës! Gjashtë simptoma të pazakonta që mund të sinjalizojnë probleme serioze

Dhimbjet e kokës, një sëmundje e zakonshme, ndahen kryesisht në dy kategori: dhimbje koke parësore dhe…

Migrena: Shkencëtarët pretendojnë se më në fund kanë gjetur shkakun e tyre

Dhimbjet e kokës nga tensioni dhe migrena janë llojet më të zakonshme të dhimbjeve të kokës,…

Lodhja juaj mund të jetë shenjë e anemisë, këto ushqime të pasura me hekur mund të ndihmojnë

Disa njerëz mendojnë se ndjenja e lodhjes është një pjesë normale e plakjes. Por, ata mund…

“Paracetamoli sot pihet si bonbone”,mjeku Luçiano Bardhi: Mungon kultura mjekësore

Mjeku Luçiano Bardhi tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” se tashmë në çantën e…

Zmadhimi i zemrës, cilat janë simptomat dhe nga çfarë shkaktohet! Ushqimet dhe mënyrat natyrale të trajtimit

Zmadhimi i zemrës është një sëmundje që shkaktohet nga dëmtimi i muskulit të zemrës si pasojë…

Ushqimet e shëndetshme që ju lënë pa gjumë natën!

Darka është vakti më delikat i ditës pasi është hapi i fundit kur trupi përgatitet për…

A është më mirë të hiqen bajamet apo jo?

Bajamet supozohet të mbrojnë trupin nga sëmundjet. Si pjesë e sistemit imunitar, ata njohin patogjenët dhe…

Keni vënë re që sytë i keni vazhdimisht të thatë? Mund të keni mungesë të lëndës së rëndësishme ushqyese

Ndjenja e djegies dhe kruajtjes në sy, përkufizohet si sy të thatë, ndërsa mund të shkaktohet…