Cristiano Ronaldo përfundon nën hetim pas gjestit imoral

Gjatë një ndeshje, Cristiano Ronaldo ngjalli zemërim me sjelljen e tij e cila është kritikuar nga…

Bateria i ngec në uretra, australiani humb organin gjenital

Një burrë 73-vjeçar australian u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni në uretrën pasi i kishte ngecur…

Jennifer Lopez shpërthen në të qara gjatë dokumentarit, zbulon se u rrah dhe keqtrajtua nga një partner i mëparshëm

Jennifer Lopez ka zbuluar se është “prekur dhe goditur” nga një partner i mëparshëm. Këngëtarja, e…

Milionerët po përgatiten për fundin e botës, ushqim e flori në bunkerët sekretë

Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten…

Zjarret në Teksas kërcënojnë fabrikën ku montohen bombat bërthamore amerikane

Objekti kryesor që monton dhe çmonton arsenalin bërthamor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) u…

Vetëm 3 persona në planet mund të udhëtojnë pa pasaportë – mes tyre nuk është Papa

Ata janë Mbreti i Mbretërisë së Bashkuar, Perandori i Japonisë dhe gruaja e tij. Këtë privilegj e…

Varhelyi: Mali i Zi, vendi kandidat më i avancuar në negociatat për anëtarësim

Komisioneri evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi tha të martën në Podgoricë se Mali i…

Zgjedhjet, Aggeler porosi partive politike: përqendrohuni në çështje thelbësore, e jo në sulme personale

Ambasadorja amerikane Angela Aggeler ka shprehur shpresën e saj se diskursi i fushatës zgjedhore në vendin…

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Kuvendi sot duhet ta fillojë mbledhjen e 145-të në të cilën në rend dite, mes tjerash,…

Shaqiri: Rritja e pagave do të vlejë për të gjithë universitetet shtetërore në vend

Ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri njofton se rritja e pagave për 22% nuk është vetëm për…