Microsoft lançon sistemin e ri AI

Microsoft po lançon një sistem të ri AI që shikon gjithçka që përdoruesi i tij bën në kompjuterin…

BE-ja miraton ligjin e ri për Inteligjencën Artificiale

Të martën, Këshilli i Bashkimit Evropian miratoi legjislacionin e ri për Inteligjencën Artificiale. Ky është ligji…

Erdogan sulmon Eurovizionin: “Kali i Trojës” që kërcënon familjen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka sulmuar Festivalin Europian të Këngës, duke e akuzuar se…

Kërkesa për fletarrestime ndaj liderëve të Izraelit dhe Hamasit, Franca dhe Belgjika përkrahin GJNP

Franca dhe Belgjika kanë thënë të martën se e mbështesin kërkesën e kryeprokurorit të Gjykatës Ndërkombëtare…

Detaje drithëruese nga rrëzimi i helikopterit ku udhëtonte president Raisi: Imami mbijetoi për një orë, u përpoq që të…

Më shumë detaje kanë dalë në dritë nga rrëzimi i helikopterit ku udhëtonte presidenti Raisi dhe…

Ceremonitë mortore për presidentin iranian do të nisin të martën e ardhshme

Ceremonitë mortore për presidentin iranian, Ebrahim Raisi, dhe shokët e tij do të fillojnë të martën…

Kërkohet të lëshohet urdhër-arrest ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (GJNP) Kerim Khan njoftoi se ka paraqitur kërkesë për lëshimin e…

Kryeministri sllovak mbetet në gjendje të rëndë

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime,…

Nxirren 93 trupa të palestinezëve nga kampi i refugjatëve në Gaza pas bombardimeve izraelite

Ankara Të paktën 93 trupa palestinezësh janë nxjerrë sot nga kampi i refugjatëve Jabalia në veri…

Një grua djeg Kuranin në mes të Malmos pak ditë para nisjes së Eurovizionit [video]

Një grua dogji një kopje të Kuranit në qytetin suedez të Malmos, një javë para fillimit…