Profesionet që do të jenë më shumë të kërkuara në vitin 2024

Ndërsa po shkojmë drejt vitit 2024, tregu i punës vazhdon të evoluojë me shpejtësi, i ndikuar…

Lodhja juaj mund të jetë shenjë e anemisë, këto ushqime të pasura me hekur mund të ndihmojnë

Disa njerëz mendojnë se ndjenja e lodhjes është një pjesë normale e plakjes. Por, ata mund…

Zbulohet grimca jashtëzakonisht e rrallë, shkencëtarët: Rrezja misterioze kozmike erdhi nga përtej galaktikës sonë

Shkencëtarët e hapësirës që kërkojnë të kuptojnë origjinën enigmatike të rrezeve të fuqishme kozmike kanë zbuluar…

Vetmia, epidemia e re globale që shkakton po aq dëm sa pirja e 15 cigareve në ditë

Vetmia është kthyer në një kërcënim urgjent global për shëndetin. Ky është paralajmërimi që bën Organizata…

Para se t’ua lini telefonin në duar fëmijëve, lexojeni këtë

Pavarësisht sa shumë smartphone-ët e kanë thjeshtuar jetën tonë, por shpesh harrojmë sa shumë ndikojnë ato…

Si t’i mbroni bimët e shtëpisë dhe kopështit nga ngrica?

Ngricat dhe acari mund të kenë efekt shkatërrues për disa bimë të caktuara që mbahen në…

Kujdes kur flini me dritën ndezur! Ndikon negativisht në shëndetin tuaj

Nëse për shkak të lodhjes apo sepse e keni zakon, ndodh që të flini me dritën…

Ajo është një nga femrat më të pasura në botë dhe vesh të njëjtën pallto për shtatë vjet

Askush nuk mund t’i thotë asaj se është jashtë modës Nicky Hilton Rothschild pëlqen të veshë…

Problemet e tinejxherëve që nuk ua thonë prindërve

Problemet e tinejxherëve nuk janë të parëndësishme dhe nuk duhet t’i merrni si të mirëqena. Kurrë…

Pse nuk duhet të ndizni qirinj aromatike në shtëpinë tuaj, e thonë shkencëtarët

Ju mund të jeni duke pritur me padurim atë periudhë të vitit kur do të shijoni…