Lloga: Tragjedi e madhe për vendin tonë, dënim maksimal për autorët

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, ka shpërndarë një postim rrjetin social Facebook për të shprehur ngushëllime të sinqerta…

Spasovski: Babai i vajzës ka informuar autorët e krimit

Ministri për punë të brendshme, Oliver Spasovski para gazetarëve ka thënë se vrasjet janë kryer nga…

Maqedonia e Veriut bëhet gjithnjë e më e varur nga importi

Të dhënat nga Enti Shtetëror i Statistikave tregojnë se Maqedonia e Veriut në vazhdimësi po bëhet…

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e…

Zgjedhjet, eurointegrimet, Kodi zgjedhor dhe qeveria teknike – tema të takimit të sotëm të liderëve në Kuvend

– Në Kuvend sot në mesditë pritet të fillojë takimi i liderëve të partive më të mëdha…

Gjendet i pajetë trupi i Vanja Gjorgjievskës

Prokuroria Publike ka njoftuar se pas aktiviteteve të ndërmarra nga ana e zyrtarëve policor të SBP…

Pesë persona të arrestuar në lidhje me zhdukjen e 14-vjeçares Vanja

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot dha para mediave disa informacione në lidhje me…

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

Katër lloje të dronëve do të fillojnë së shpejti të prodhohen në Maqedoni, njoftoi kryeministri Dimitar…

LEN-i pati tubim në Xhaminë e Bernit, u takuan me mërgimtarët

Lëvizja Europiane për Ndryshim – LEN vazhdon takimet jashtë vendit, ku në xhaminë Ikre në Bern…

“Nëse Kovaçevski mendon se 1,000 denarë do t’i blejë votën dikujt, atëherë gabon”

Në deklaratën e fundit të bërë nga VMRO pas Dimitar Kovaçevskit, kritikohet se Ministri i Punëve…