VLEN i shpall “luftë” kumarit! Kërkon Ligj të ri për mbylljen e 70% të kazinove dhe interpretim autentik të Ligjit aktual‼️

Sot, deputetët e VLEN-it dhe VMRO-DPMNE-së, parashtruan kërkesë për interpretim autentik të nenin 7, paragrafi (3)…

MASH: Edhe këtë javë do të vazhdojë pagesa e mbështetjes financiare për nxënësit

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) informon se kompensimi në të holla në bazë të masës…

Treni mbyt një 50-vjeçar në Shkup

Në hekurudhën tek bulevardi “Serbia” në Shkup, mbrëmë rreth orës 20:25, treni ka goditur një person…

Mickoski dhe Gashi në Uashington u takuan me disa kongresmenë

Kryeministri Hristijan Mickoski përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se bashkë me kreun e Kuvendit, Afrim Gashi,…

27 vjet nga ngjarjet e përgjakshme të Gostivarit

Qytetarët shqiptarë të Gostivarit, sot para 27 viteve, u mblodhën përpara godinës komunale për të protestuar…

Sanksionohen 127 shoferë në Shkup, 13 për vozitje pa patentë shofer

Sektori për Punë të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme (07.08.2024) ka vazhduar me kontrolle të…

“Soravia”, ende në procedurë parahetimore

Një vit pas hapjes së lëndës për Drin Ahmetin, nipin e liderit të BDI-së Ali Ahmeti…

Dogana e Maqedonisë: Parandalohet kontrabandimi i dy tonëve mish derri i dëmshëm për shëndetin e qytetarëve

Një ekip mobil i Drejtorisë doganore këtë fundjavë ka parandaluar kontrabandimin e dy tonëve mish të…

Ndahet nga jeta aktorja e humorit DRITA DURAKU e njohur si “Nusja e Gostivarit”

Ndahet nga jeta aktorja e humorit DRITA DURAKU e njohur si “Nusja e Gostivarit”. Lajmin e…

Fërçkoski: Jam i gatshëm të tërhiqem nga pozita e ambasadorit, nëse nuk jam i përshtatshëm me ideologjinë e pushtetit të ri

“Nuk është problem që ambasadori të largohet kur nuk është i “përshtatshëm” me ideologjinë e autoriteteve…