Kroaci: Mbi 3,7 milionë qytetarë votojnë për Parlamentin e ri

Në garën për mbledhjen e 11-të të Parlamentit kroat, në 165 lista janë 2,302 kandidatë, zgjidhen…

Bora zbardh Bosnjën e Hercegovinën

Edhe pse është gjysma e dytë e prillit dhe sipas kalendarit është pranverë, mëngjesin e sotëm…

Dy gra të vrara brenda pesë ditësh në Kosovë, mblidhen institucionet e drejtësisë – situata po konsiderohet alarmante

Dy gra janë vrarë brenda pak ditësh në Kosovë. Njëri rast ndodhi në Ferizaj, e tjetri…

Gjendet e vdekur 2-vjeçarja që u rrëmbye 10 ditë më parë në Serbi, arrestohen dy persona

Janë vendosur në pranga nga policia serbe dy persona të dyshuar për vrasjen e 2-vjeçares, Danka…

Mali i Zi goditet nga një termet

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë…

Gabriel Escobar: Amerika është e kënaqur me lëvizjen e Malit të Zi drejt Bashkimit Evropian

I dërguari i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me presidentin malazez, Jakov Millatoviq,…

Motër e vëlla rrëfejnë momentet e tmerrit në duart e grabitësve: Ata dogjën qilimat, thanë se do na ​​prisnin gishtat…

Një 82-vjeçare ka rënë viktimë e grabitjes së bashku me vëllanë e saj 85-vjeçar në Fthiotidë, Greqi. E…

Në 26 vjetorin e Epopesë së UÇK-së kujtohet sakrifica e familjes Jashari – ushtarët ia thonë këngës

“Mora fjalë” ishte kënga e cila u këndua nga ushtarët e Republikës së Kosovës në kazermën…

Kurti në manifestimin e Epopesë së UÇK-së: Ushtrinë e kemi më të fortë se kurrë

Në kuadër të programit të manifestimit shtetëror për shënimin e 26-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare…

Dreka në Tiranë pas Samitit për Ukrainën, kuzhinieri zbulon çfarë i tha në fund Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe liderët e tjerë që morën pjesë në samitin që u…