Zhduket 21 vjeçarja Enkeleda Çela nga Shqipëria në Shkup

Bëhet fjalë për një vajzë e cila quhet Enkeleda Çelën, shtetasja e Shqipërisë, e cila ka…

Zgjedhjet, deputetët ndërprenë aktivitetet, 47 seanca të papërfunduara

Përbërja aktuale parlamentare ndërpreu aktivitetet për shkak të fushatës së ardhshme zgjedhore, dhe midis 47 seancave…

Toshkovski: Në fundjavë do të miratohen 20.000 dokumente personale

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, sot ka vizituar pikën për fotografimin e dokumenteve personale…

(VIDEO) Kovaçevski: Me hyrjen në BE, paga mesatare 1300 euro dhe paga minimale 800 euro

Lidhja Social Demokrate sot ka bërë  promovimin  e  kandidatëve për deputetë të LSDM-së dhe koalicionit për…

Sezoni turistik në Kodrën e Diellit, i dështuar

Sezoni turistik në Kodrën e Diellit ka përfunduar. Apo, më mirë të themi, nuk filloi aspak…

A e rrit kolesterolin konsumimi i vezëve? Rezultate befasuese të studimit të ri

Nëse ka diçka të cilën mjekët e paralajmërojnë shpesh te pacientët me probleme kardiovaskulare apo me…

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Disa madje i duan më shumë se kiflet! Ju nevojiten: – 3 filxhanë miell,– 50 ml…

Bronkiti apo inflamacioni i mushkërive – Si të konstatoni cili është problemi

Edhe bronkiti, edhe inflamacioni i mushkërive janë sëmundje të rrugëve të poshtme të frymëmarrjes, mirëpo edhe…

E konfirmuar?! Sara dhe Bardhi do të rikthehen në shtëpinë e BBV3

Dy ish-banorët e BBV3, Sara Gjordeni dhe Bardhi, kanë arritur të jenë mjaft të komentuar në…

A e dini se disa pajisje shtëpiake vazhdojnë të harxhojnë energji edhe pasi janë fikur?

Karikues pa telefon – Një karikues i lënë i shkëputur vazhdon të konsumojë energji edhe kur nuk…