Erdogan në prag të ditës së zgjedhjeve rrit pagat për 45 përqind

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka marrë vendim që t’i rrisë pagat në fushatë zgjedhore…

Zvicra thotë se mban mbi 8 miliardë rezerva të Bankës Qendrore ruse

Një total prej 8.3 miliardë dollarësh rezerva dhe asete të Bankës Qendrore të Rusisë janë të…

Vritet gazetari francez që po raportonte nga zona e luftës në Ukrainë

Një gazetar francez 32-vjeçar është vrarë derisa po raportonte nga zona e luftës në lindje të…

Zgjedhjet në Turqi, kandidati për zv. president qëllohet me gurë nga mbështetësit e Erdogan

Teksa Turqia po shkon drejt zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare fundjavën e ardhshme, politikanët nga dy palët…

Sulm me armë ,9 të vrarë dhe 7 të plagosur, në një qendër tregtare në Teksas,

Të paktën tetë persona u vranë dhe shtatë u plagosën, pasi një person i armatosur hapi…

Tre gazetaret e burgosura në Iran fitojnë çmimin më të lartë të OKB-së

Kombet e Bashkuara njoftuan se çmimi më i lartë për lirinë e shtypit iu dha tre…

Vatikani konfirmon “misionin e paqes” për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë

Sekretari i Shtetit i Vatikanit, Pietro Parolin, e konfirmoi të mërkurën ekzistencën e një “misioni paqeje”…

Një e pesta e popullsisë së Zvicrës vuan nga “privimi material dhe social”

ZVICRA- Rreth 18.9 për qind e banorëve të Zvicrës nuk mund të përballojnë një shpenzim të papritur…

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

3 Maji shënohet në të gjithë botën si Dita Botërore e Lirisë së Shtypit. Kjo ditë…

Përshkallëzojnë luftimet midis Izraelit dhe Rripit të Gazës

Militantët në Gaza goditën Izraelin me më shumë se 20 raketa, pas vdekjes së një të…