Forcat ukrainase bombardojnë një tjetër depo ruse me municone (VIDEO)

Ushtria ukrainase postoi një video të re në Facebook. Ata pretendojnë se e kanë shkatërruar një…

Mbështetje grevës në arsim dhe çerdhe

Gazetar: Melihate Rustemi Ish puonjësit në çerdhe dhe shkolla mbështesin fuqishëm grevën e paralajmëruar nga SASHK-u.…

Hotelierët në Ohër dhe Strugë kërkojnë punëtorë

Ohër-Strugë, 10 Prill – Gastronomët nga rajoni i Ohrit dhe Strugës synojnë që mungesën e fuqisë punëtore,…

Britania do të dërgojë sisteme raketore kundër anijeve në Ukrainë

Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë 120 automjete të blinduara dhe sisteme të reja raketore kundër…

MPB: Rreth 35 këmbësorë vdesin ne vit në RMV

Sipas statistikave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, çdo vit në vend vdesin nga 30 deri…

Regjistrimi, dilema nëse me regjistrimin e popullatës në rezidente dhe jo rezidente synohet përjashtimi i diasporës nga regjistrimi

Gazetar: Adnan Qaili  Regjistrimi i popullsisë, sipas pjesëmarrësve në një tribunë të organizuar nga Aleanca për…

Kush mbështet Rusinë, nuk hyn në BE, Brukseli kushtëzon zgjerimin

Bruksel, 9 Prill – Bashkimi Europian ka vërejtje serioze për Serbinë, por edhe për shtete të tjera…

Ziadin Sela e Bilall Kasami komentojnë hetimet ndaj Muhamed Zekirit

Shkup, 8 prill – Paralajmërimi për arrestimin e Muhamed Zekirit, sot ka shkaktuar debat jo të vogël…

Sulmi në stacionin hekurudhor, SHBA dhe BE dënojnë ngjarjen: Përpjekje për të mbyllur rrugët e arratisjes

Udhëheqësit e BE-së dhe SHBA-së kanë reaguar në lidhje me sulmin në stacionin hekurudhor Kramatorsk mëngjesin…

Gazetar: Bashkim Sulejmani

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se duhet të krijohet një gjykatë për krime të luftës…