Zmadhimi i zemrës, cilat janë simptomat dhe nga çfarë shkaktohet! Ushqimet dhe mënyrat natyrale të trajtimit

Zmadhimi i zemrës është një sëmundje që shkaktohet nga dëmtimi i muskulit të zemrës si pasojë…

Ushqimet e shëndetshme që ju lënë pa gjumë natën!

Darka është vakti më delikat i ditës pasi është hapi i fundit kur trupi përgatitet për…

KE-ja përshëndeti marrëveshjen për direktivën për të mbrojtur gazetarët dhe aktivistët e shoqërisë civile nga paditë e pabaza

Komisioni Europian përshëndeti marrëveshjen e përkohshme politike të arritur sot në mes të Parlamentit Europian dhe…

A është më mirë të hiqen bajamet apo jo?

Bajamet supozohet të mbrojnë trupin nga sëmundjet. Si pjesë e sistemit imunitar, ata njohin patogjenët dhe…

Keni vënë re që sytë i keni vazhdimisht të thatë? Mund të keni mungesë të lëndës së rëndësishme ushqyese

Ndjenja e djegies dhe kruajtjes në sy, përkufizohet si sy të thatë, ndërsa mund të shkaktohet…

Disa ministra bojkotuan fjalimin e Lavrov në Samitin e OSBE-së

Disa nga ministrat e vendeve pjesëmarrës në Samitin e OSBE-së, e bojkotuan fjalimin e Lavrovit, shkruan…

Grabitje në një pomp benzine në Kumanovë

Dje para mesnate dy persona kanë sulmuar fizikisht një punonjës në një pikë karburanti dhe më…

AlternAtivA: A i ka futur Artan Grubi duart edhe në RTVM?

Ashtu siç jemi njoftuar nga burime të brendshme të servisit informativRTVM, në mbledhjet e kolegjiumit të…

Takimi me Xhejms O’Brajan, Grubi: Përkrahja e SHBA-ve ka qenë dhe mbetet jetike

Zëvendëskryeministër i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive i Qeverisë së Republikës…

Tronditet Turqia, Ish-bashkëshorti vret modelen dhe vajzën e tyre 15-vjeçare, trupat e tyre i lë në një shkemb

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Turqinë. 42-vjeçarja Irina Dvizova dhe vajza e saj 15-vjeçare Dayana…