Deco takohet me agjentët e Haaland, tifozët e Barcelonës fillojnë të ëndërrojnë

Joan Laporta duket se nuk i interesojnë problemet financiare të Barcelonës dhe ka filluar të ëndërrojë…

Këto janë simptomat që paralajmërojnë për atak kardiak te femrat

Sipas disa studimeve të publikuara nga “Health” thuhet se ataku kardiak tek gratë ka disa simptoma…

METODA SEKRETE TË GRIMIT, PËR T’I BËRË SYTË TË DUKEN MË TË MËDHENJ

Jo të gjithë mund ta keni fatin për të pasur sy të mëdhenj, kështu për një…

DW: Mungesa e fuqisë punëtore pengon ekonominë në Gjermani

Kompani të shumta gjermane kërkojnë urgjentisht punëtorë të kualifikuar dhe të pakualifikuar. Si dëshiron qeveria t’i…

Hyrja e Suedisë në NATO e kompleton aleancën ushtarake

Derisa NATO-ja ka pritur me durim për gati 18 muaj që Turqia dhe Hungaria ta japim…

Me ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, Qeveria futet në “luftë” kundër korrupsionit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot e miratoi Ligjin për konfiskimin e pasurisë në…

Dreka në Tiranë pas Samitit për Ukrainën, kuzhinieri zbulon çfarë i tha në fund Zelensky

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe liderët e tjerë që morën pjesë në samitin që u…

Kovaçevski: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri…

“Wizer” me një surprizë për të gjithë pasagjerët e saj – një zbritje që do të gëzojë shumë

Wizz Air po ul çmimet për produkte, shërbime dhe përmirësime shtesë, duke e bërë fluturimin më…

Fruthi po kërcënon edhe RMV-në!

Paralajmërimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë se deri në fund të këtij viti më shumë se…