Zbuloni pse mjalti është një prej antibiotikëve më të mirë

Zbuloni pse mjalti është një prej antibiotikëve më të Antibiotikët janë ndër ilaçet me të cilat…

Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë? Mund të performojnë në hapjen e Lojërave Mesdhetare 2030 në Kosovë

Lojërat Mesdhetare të vitit 2030 në Kosovë mund të bëjnë bashkë Dua Lipën dhe Rita Orën.…

Ministri Mexhiti: Shkarkimi im është hakmarrje politike, jam krenar me punën që e kam bërë

 Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti, sot në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për shkarkimin e…

Puntorët me të ardhura të ulta do të marrin vauçerë prej 18.000 denarë

VAUÇER PËR TURIZËM Puntorët me të ardhura mujore të cilët nuk i kalojnë 50.000 denarë do…

Taravari: “Kjo është lojë e BDI-së, edhe nëse më shkarkojnë kjo nuk ndryshon asgjë”

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët gjatë intervistës së tij në Alsat sonte ka thënë se nuk…

Osmani: Qytetarët që do të ndodhen jashtë vendit pas 12 shkurtit, do të mund të kthehen me fletë-udhëtimi

Qytetarët që do të gjenden jashtë vendit pas datës 12 shkurt dhe kanë dokumente të vjetra…

Keqtrajtoi një fëmijë 3-vjeçar në çerdhe, Prokuroria nis hetim për kujdestaren

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetuese ndaj një kujdestareje 32…

Prej 40 vitesh jeton me zemër të transplantuar, holandezi futet në Librin e Guinness

Bert Jensen, 57, nga Holanda, mbijetoi për gati 40 vjet me një zemër dhuruese që mori…

Kryen një pagesë prej 25 milionë dollarësh dhe më vonë kupton se ‘drejtori’ që kishte urdhëruar pagesën ishte Inteligjenca Artificiale!

Një punonjës në sektorin financiar të një kompanie në Kinë u mashtrua duke paguar 25 milionë…

Shefat, dënim nëse telefonojnë punonjësit pas orarit: Australia befason me ligjin e ri!

Australia pritet t`i japë dritën jeshile një ligji të ri i cili, ende pa i kaluar…