Siljanovska Davkova dhe Pendarovski në rrethin e dytë të zgjedhjeve

Gordana Siljanovska Davkova e mbështetur nga VMRO-DPMNE, dhe Stevo Pendarovski i mbështetur nga LSDM dhe koalicioni,…

KSHZ pas numërimit të 99.85% të votave, Osmani 13.36%, Taravari 9.21%

Rezultatet e publikuara nga KSHZ-ja në ueb faqen e saj tregojnë se nga 99,85 për qind…

Pendarovski: Bullgaria mund ta përsërisë veton për integrim

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, që mbështetet nga Lidhja Social-Demokrate, nuk beson…

Fronti n’shesh/ Osmani: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE, populli ynë meriton të ardhme europiane!

Kandidati për president nga rradhët e Frontit Europian Bujar Osmani, sonte në tubimin qendror në sheshin…

Taravari: Mërgata është prijëse e ndryshimeve pozitive për shqiptarët e Maqedonisë

Liderët e partitë opozitare shqiptare të bashkuara në VLEN edhe gjatë ditës së djeshme kanë qendruar…

Ali Ahmeti i drejtohet Mickoskit: Je rritur me gurabija, mati fjalët dhe mos nis bela!

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nga sheshi i Shkupit, ju drejtuar kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.“Hristijan…

114 shoferë të sanksionuar në Shkup

MPB njofton se SPB Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (20.04.2024) ka vazhduar me kontrolle në…

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme…

Pendarovski: Ne nuk kemi nevojë të bëjmë një Kushtetutë të r

Kandidati për president Stevo Pendarovski mbrëmë kërkoi mbështetje nga banorët e komunës së Butelit.Ai theksoi se…

KSHZ: Akreditoi 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

Gjithsej 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj janë të akredituar për të monitoruar zgjedhjet presidenciale…