Turqi, opozita arrin fitoren më të madhe që nga ardhja në pushtet e Erdoganit

Titujt e gazetave opozitare turke festuan fitoren e kundërshtarëve të Presidentit Recep Tajip Erdogan në zgjedhjet…

Qytetarët në pritje të pasaportave me emrin e ri të shtetit, anulojnë pushimet

Shumë qytetarë kanë anuluar pushimet e muajit mars shkaku i mos pasjes së pasaportave me emrin…

(VIDEO) Pluhuri që vjen nga Saharaja do të vazhdojë

Moti i zymtë, që u shkaktua nga pluhuri që vjen prej disa ditësh nga  shkretëtira e…

Nga Shkupi në Mekë me biçikletë

Dy çiklistë nga Ballkani kanë nisur sot udhëtimin sfidues “Skopje to Mekkah 2024”, nga Shkupi në…

Lirohen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës (KRRE) solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve tëshitjes me…

Mijallkov del parakohe nga burgu

Ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov do të lirohet parakohe nga burgu. Vendimi u njoftua sot nga…

Policia jep detaje nga ngjarja në Haraçinë

Sot më 01.04 2025 në ora 13:25 në stacionin policor në Shkup është denoncuar se në…

Receta gatimi për Ramazan / Çfarë të gatuajmë për iftar ?

Ramazani: Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr? Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në…

Mos i mbështillni ushqimet me letër alumini

Letra e aluminit është një nga aksesorët thelbësorë në kuzhinën e një amvise. Megjithatë, a jeni…

Pse kaq shumë të rinj po preken nga kanceri i zorrës së trashë?

Ekspertët po shohin një rritje të kancerit të hershëm të zorrës së trashë në mbarë botën,…