Big Brother VIP thyen çdo rekord audience! Arrin mbi 300 mijë ndjekës live në kanalin e TCH në Youtube

‘Big Brother VIP Albania 3’ po del jashtë çdo parashikimi dhe po thyen çdo rekord audience.…

Një burrë nga Bosnja u nis në këmbë për në haxh: Aktualisht jam në Turqi dhe agjëroj çdo ditë

Pak më shumë se një muaj më parë, Rifat Kariç nga Busovaça, qytet në Bosnje e…

Mali i Zi goditet nga një termet

Një tërmet goditur Malin e Zi mbrëmjen e sotme. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë…

Kushdo që braktis një kafshë shkon në burg, Kroacia vendos ligjin

Këtë të martë në Kroaci kanë hyrë në fuqi ndryshimet në Kodin Penal, së bashku me…

Maksim Dimitrievski sot doli para gjykatës, por gjykimi është shtyer

Kandidati për president Maksim Dimitrievski nga partia e sapoformuar ZNAM sot është paraqitur në një seancë…

Qesharake/ Rritja e pensioneve prej 5.3%, nuk del as për miell!

“500, 600 denarë është rritja e pensioneve. Dhe ku i harxhove ato 500 denarë? Me 500…

OSMANI: Duhet të ndërtojmë një “mur” të madh kundrejt Rusisë

Është koha që t’i themi jo Rusisë. Ka qenë decid në prezantimin e Dekalogut të tij,…

Shpallet epidemi e “kollës së keqe” në Kumanovë

Qendra e Shëndetit Publik të Kumanovës ka shpallur epidemi të kollës së keqe në nivel të…

Taravari: Po populli? Nuk ka vulë që e ndal popullin

Arben Taravari ka reaguar pasi ASh – krahu i Ziadin Selës njoftoi se Gjykata ka sjell…

Ziadin Sela merr vulat e Aleancës për Shqiptarët?

Ziadin Selës i kanë takuar vulat e Aleancës për Shqiptarët. Klan Maqedoni mëson ekskluzivisht se gjykata…