Një numër i madh i qytetarëve ende në pritje të dokumenteve personale

Ministria e Punëve të Brendshme deri më 17 prill të këtij viti ka lëshuar 1.267.888 letërnjoftime…

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

Gjatë natës së mbrëmshme aktivitetet e koalicionit VLEN janë mbajtur në Komunën e Likovës. Me këtë…

Ilir Hasani: Jo mua,por Kumanova duhet t’u takojë shqiptarëve

Ilir Hasani në tubimin e Frontit Europian në Kumanovë, tha se një kandidat për president si…

Ajdari:Sllupçani gjithmonë rreshtohet pas ideve madhore

Kandidati i Frontit Evropian, Bujar Osmani sot ka realizuar një vizitë në fshatin Sllupçan të komunës…

“Vota juaj është investim për të ardhmen” – Bujar Osmani: Pak ditë larg vendimit që do të përcaktojë të ardhmen e fëmijëve tanë

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani tha se kanë mbetur edhe pak ditë që…

VLEN shpalos programin për zgjedhje: Zhdukje e bixhozit, decentralizim fiskal, aksionet në dorë të qytetarëve

Në sheshin “Skënderbeu”, aty ku edhe e kanë selinë e përbashkët, koalicioni VLEN prezantoi një pjesë…

Siljanovska: Mos i mbyllni sytë para krimit

Nëse i mbyllni sytë para krimit dhe korrupsionit, bëheni bashkëpunëtor, deklaroi kandidatja për presidente Gordana Siljanovska…

Kovaçevski: Nuk ndalemi derisa Maqedonia të bëhet pjesë e BE-së

“Nuk heqim dorë nga e ardhmja” është motoja me të cilën LSDM-ja dhe Koalicioni për Ardhmërinë…

TV Alfa ushtron trysni ndaj ASHMAA

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele ka reaguar ashpër ndaj tentativës së TV Alfa për…

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milion euro për komunat shqiptare

 Me rastin e fillimit të fushatës për zgjedhjet parlamentare të 8 majit, lideri i Lëvizjes BESA,…