Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët, me reshje të kohëpaskohshme shiu. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në zonat lindore erë herë pas here e fortë nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 14 deri në 21 gradë.

Të dielën dhe të hënën do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Ditën e martë do të ketë dukuri të izoluar me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla. Nën ndikimin e një valë të re me lagështi, e mërkura dhe e enjtja do të jetë e paqëndrueshme në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, lokale në formë stuhie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *