Çfarë ndodh kur ushqimi hyn në mushkëri?

Indi i quajtur epiglotis parandalon futjen e ushqimit në mushkëri duke mbuluar trakenë ose grykën tuaj…

Pse disa njerëz nuk thonë kurrë faleminderit?

Ndërsa është e vërtetë që nuk keni nevojë që njerëzit të shprehin gjithmonë mirënjohjen e tyre,…

MSH: Deri më tani 28 persona e kanë marrë ilaçin “trikafta”, në mënyrë etapore do ta marrin të gjithë pacientët

Raporti i Entit shtetëror për revizioni (ESHR) për Klinikën universitare për sëmundje të fëmijëve i përket…

Orteku i borës e mbyt një grua në Brezovicë

Një grua e ka humbur jetën të martën si pasojë e një rënies së një orteku…

Nëse shpërthen një bombë bërthamore, sa kohë do t’i duhej zhurmës të vijë deri tek veshi i njeriut?

Shumë prej nesh kemi parë video të shumta të bombave bërthamore duke u detonuar, qoftë përmes…

Gjermania, Franca dhe Polonia reagojnë ndaj komenteve të Trump për NATO dhe Rusinë

Reagimi diplomatik erdhi pasi Trump tronditi shumë në Evropë duke u shfaqur të ftonte Rusinë të…

Janeva në mëngjes shkon në punë te studioja e djalit të saj, pasdite kthehet në burgun e Idrizovës

Ndonëse është ende duke vuajtur dënimin me burg, ish-kryetarja e PSP-së Katica Janeva punon në një…

Parlamenti maqedonas shtyn në 31 dhjetor vlefshmërinë e patentave me “Maqedoni”

Problemet e pajisjes me patenta të reja me mbishkrimin “Republika e Maqedonisë së Veriut” shtyu të…

Bekteshi: Në mars paga minimale do të rritet si në sektorin publik, po ashtu dhe në atë privat

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bëri të ditur se përfundimisht rroga minimale në muajin mars do…

Aliu: Nuk bëjmë koalicion me një parti që nuk mbështet ndryshimet kushtetuese

Analizat tona thonë se, nëse Aleanca për Shqiptarët merr pjesë e pavarur në zgjedhje, do t’i…