Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa juglindore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 12, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 14 deri 20 gradë celsius.

Sipas DPHM-së të premten dhe të shtunën pritet stabilizim i motit dhe do të ketë rritje të temperaturave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *