VLEN jep detaje nga takimi, tregojnë se çka u diskutua në selinë e VMRO-së

Nga VLEN-i kanë dhënë detaje për takimin e sotëm mes grupeve punuese të koalicionit VLEN dhe…

Xhaferi: Gjykata Administrative dhe institucionet të mbrojnë besueshmërinë e zgjedhjeve

Kryeministri  i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, mbajti konferencë për shtyp në lidhje me rrumbullakimin e…

Ambasadorja amerikane në NATO: Vendet e Ballkanit të shpenzojnë më shumë për mbrojtje

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), Julianne…

Mickoski thotë se ka siguruar 61 deputetë

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ka folur për negociatat mes VMRO-së dhe VLEN-it që siç thotë…

Fillon Samiti i 13-të “Maqedonia 2025”

Lidershipi strategjik në epokën e ndryshimeve dhe inovacioneve, transformimi digjital dhe bashkëpunimi më i madh rajonal…

Dispozitat e kontestuara të ligjeve për pagat e gjyqtarëve, para Gjykatës Kushtetuese

Dispozitat e kundërshtuara të Ligjit për pagat e gjyqtarëve dhe Ligjit për pagat e anëtarëve të…

Digjet vetura e drejtorit të burgut të Idrizovës

MPB njofton se mbrëmë është djegur vetura zyrtare e drejtorit të burgut të Idrizovës, Zoran Jovanovski.…

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut.…