Qeveria ka miratuar Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për sport të propozuar nga Ministria e Drejtësisë

Me zgjidhjet e propozuara sigurohen stimuj financiarë për federatat kombëtare sportive, klubet sportive, sportistët aktivë nga…

Një akcizë 30% më e lartë në cigare do të shpëtojë 7000 jetë në vit dhe do të ketë 265 milionë euro shtesë në buxhet

Pothuajse gjysma, gjegjësisht 45,4 për qind e popullsisë në Maqedoni janë duhanpirës. Prej tyre, 12.4 për…

Mariçiq: Një përpjekje kolektive për anëtarësimin në BE

 Procesi i shqyrtimit u zhvillua për 15 muaj, afërsisht 100 ditë, me angazhimin e mbi 1000…

AlternAtivA: Ministria e Financave po krijon kaos në vend se të ofrojë zgjidhje

Për shkak vendimit të Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e rritjes së rrogës prej 30% të administratorëve,…

Mickoski: Unë e propozova Afrim Gashin për kryeministër, s’jam kundër kryeministrit shqiptar

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në emisionin “Intervistë në SHENJA”, duke folur për Qeverinë teknike tha…

Zyberi thotë se bie interesi për punësim në administratën shtetërore

Avokati i Popullit, Naser Zyberi sot njoftoi se ka shënuar rritje numri i përfaqësimit të shqiptarëve…

Vijon procedura për ekstradimin e të dyshuarit të parë për vrasjen e Vanjës

Procedura për ekstradimin e Ljupço Palevski – Palço, i dyshuari kryesor për vrasjen e Vanja Gjorçevskës…

Sekuestrohen 50.600 euro në aeroportin e Shkupit

Doganierët në aeroportin e Shkupit i kanë konfiskuar 50.600 euro nga një pasagjer i cili ka…

Vrasja e Liridonës, a do të përfshihet prokuroria suedeze në hetimet për zbardhjen e krimit?

Prokuroria e Suedisë nuk ka pranuar që të ndajë informacione lidhur me rastin e vrasjes së…

Maqedonia e Veriut nuk do të marr pjesë në Eurovision 2024

Delegacioni i Maqedonisë nuk do të marr pjesë në Eurovision Song Contest 2024 në Malmö të…