Studim: Pse njerëzit dukeshin më të vjetër në të kaluarën?

Ju mund të ndiheni të hutuar ndërsa shikoni një album të vjetër fotografik familjar ose shikoni…

Jeni me antibiotikë? Konsumoni urgjentisht këto ushqime që të mos prishet ekuilibri mikrobik i zorrëve

Një hulumtim britanik që hetoi ndryshimet që ndodhën në bakteret e zorrëve pas marrjes së antibiotikëve…

Ushtrime për të nxitur zhvillimin e gjuhës tek fëmijët

Zhvillimi i gjuhës tek fëmijët e vegjël është një aspekt kritik për rritjen e tyre të…

Këngëtari i talentuar shqiptar vlerësohet me çmimin e rëndësishëm në “MTV EMA 2023”!

Gjon’s Tears është një nga talentet shqiptare, qëllimi i të cilit është që zëri i tij…

Pas largimit nga muzika, Fero prezanton biznesin e ri

Feronit Shabani (Fero) prej disa muajsh ka njoftuar largimin nga muzika. Artisti nga Gjilani tha se po…

Kiara dhe Luizi prindër për herë parë – zbulohet gjinia e fëmijës?

Prej javësh kanë qarkulluar lajme se çifti i njohur Kiara Tito dhe Luiz Ejlli po bëhen…

OBSh-ja thotë se në Gaza po kryhen operacione pa anestezion

Operacione dhe amputime pa anestezion kanë kryer disa mjekë në Gaza, tha një zëdhënës i Organizatës…

Gjermania ndihmon palestinezët me miliona euro

Gjermania ka vendosur që të ndajë 71 milionë euro ndihmë, si pjesë e shqyrtimit të vazhdueshëm…

Shtëpia e Bardhë e paralajmëron Izraelin, e hedh poshtë idenë e Netanyahut

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar se nuk beson se forcat e Izraelit duhet ta riokupojnë Gazan,…

NATO dënon tërheqjen e Moskës nga një traktat kyç i pas Luftës së Ftohtë

NATO dënoi të martën vendimin e Rusisë për t’u tërhequr nga Traktati për Forcat e Armatosura…