“Ndihmoni” – thotë Agim Islami dhe reagon ndaj Krenar Llogës

I dënuarit në rastin “Alfa”, Agim Islami ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Drejtësisë, Krenar Lloga të dhënë  në TV21.

Islami ka bërë thirrje që të mos pengohet ministri Lloga dhe të ndihmohet “që drejtësia të del në shesh”.

Ndërkaq Lloga bëri të ditur se më 22 nëntor seancë në Gjykatën Supreme dhe se “Alfa” mund të shkojë në rigjykim. Kjo e hapë rrugën për zbardhjen edhe të aktakuzës ndaj Agim Islami./koha.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *