Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të shiut, posaçërisht gjatë pasdites.

Temperatura minimale do të jetë nga 6 deri 12 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 12 deri 19 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i vranët me reshje të shiut, ndërkaq temperatura maksimale do të arrijë deri 16 gradë celsius.

Sipas parashikimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, deri të hënën pritet të ketë mot të ndryshueshëm me reshje të shiut, ndërsa nga mesi i javës pritet mot stabil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *