Alba ia këput shpresat Azemit: Mos më bëj surpriza, jemi vetëm shokë

Banori i Big Brother VIP Kosova 2, Azem Gagica, tashmë ia ka shprehur ndjenjat konkurrentes Alba…

Blero i vendosur, “Ja unë ja Lindita në ketë shtëpi”

Blero Muharremi është një nga banoret me të përfolur të këtij edicioni. Ai qe prej spektaklit…

A do të ketë së shpejti vaksinë kundër kancerit?

Falë teknologjisë mRNA, kompanitë bioteknologjike duan të sjellin në treg vaksinat kundër kancerit brenda pak vitesh.…

Ajo është një nga femrat më të pasura në botë dhe vesh të njëjtën pallto për shtatë vjet

Askush nuk mund t’i thotë asaj se është jashtë modës Nicky Hilton Rothschild pëlqen të veshë…

Aksident në autostradën Shkup – Gostivar në dalje të Tetovës

Një aksident para pak çastesh ka ndodhur në autostradën Shkup – Gostivar në dalje të Tetovës,…

Manifestimi “Ditët e Alfabetit” nga 14 deri më 22 nëntor në Shkup

Ministria për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, në bashkëpunim me Institutin për Trashëgimi Shpirtërore dhe…

Një i mitur nga Kumanova është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij

Një i mitur nga Kumanova është gjetur i vdekur dje në shtëpinë e tij, njoftoi sot…

A po formon Albin Kurti parti në Maqedoni?

Në konferencën e sotme për shtyp, Lidhja Europiane për Ndryshim në krye me Izet Mexhitin, Afrim…

Shoferi e pranoi fajin për aksidentin në “Rrugën e Plastikave” në Shkup, ku jetën e humbi një fëmijë

Gjykimi për aksidentin e komunikacionit në të cilin humbi jetën një fëmijë i moshës 10-vjeçare në…

Po rritet edhe numri i pacientëve me kancer të organeve gjenitale mashkullore

Sipas të dhënave të fundit, ndërgjegjësimi për rëndësinë e shëndetit të meshkujve po rritet, njëkohësisht po…