Nga Spanja: PSG ka marrë vendimin për të ardhmen e Mbappes

PSG-ja e re pa Leo Messin dhe Neymar po përjeton një sezon tranzicioni që ishte i…

Pse nuk preferohet të pini ujë gjatë ngrënies

Edhe pse është e rëndësishme të qëndroni të hidratuar dhe të konsumoni të paktën dy litra…

Si t’i mbroni bimët e shtëpisë dhe kopështit nga ngrica?

Ngricat dhe acari mund të kenë efekt shkatërrues për disa bimë të caktuara që mbahen në…

Kujdes kur flini me dritën ndezur! Ndikon negativisht në shëndetin tuaj

Nëse për shkak të lodhjes apo sepse e keni zakon, ndodh që të flini me dritën…

Krishtlindje pa shkëlqim në Betlehem! Kishat anulojnë festimet për shkak të luftës. Vetëm ceremoni fetare

Vendlindja e Jezu Krishtit do të jetë e zymtë këtë Krishtlindje! Nuk do të ketë drita,…

Turqia: Çfarë fitoi duke vonuar anëtarësimin e Suedisë në NATO?

Një komision parlamentar turk do të debatojë dhe ka të ngjarë të miratojë kërkesën e Suedisë për…

27 herë më e shpejt se zëri/ Rusia bën gati për lëshim raketën hipersonike bërthamore

Kjo është raketa hipersonike ‘Avangard’. Rusia e ka lëvizur armën e fuqishme me aftësi për të…

Studiuesit krijojë një lloj të ri xhami, ftoh temperaturën e dhomës pa konsumuar energji

Studiuesit në Universitetin e Maryland-it arritën të krijojnë një lloj të ri xhami që ftoh temperaturën…

Reshje rekord në Francë! Disa zona shpallin gjendjen e jashtëzakonshme

Përmbytjet e përhapura në Francën veriore dhe lindore kanë bërë që mijëra njerëz të evakuojnë shtëpitë…

Zelensky: Rusia po përgatit luftë në Ballkan, kemi prova

Ukraina ka prova se Rusia synon të shkaktojë një luftë mes shteteve ballkanike. Paralajmërimi vjen nga…