Ndalohet një person në Kumanovë, kapet me armë pa leje

Një pesëdhjetë e tre vjeçar, banor i fshatit Llojan të Likovës është arrestuar sot pasi gjatë…

Rreth 1500 studentë në vit largohen nga Maqedonia/ Në kërkim të mundësive më të mira arsimore dhe perspektivë për të ardhmen

Në 10 vitet e fundit, vazhdimisht rritet numri i studentëve të vendit që vendosin që të…

Tradhti dhe xhelozi/ Si e mori Ledri Vula vendimin e prerë për t’u ndarë nga Sara

Prej kohësh, këngëtari i njohur Ledri Vula dhe Sara Hoxha janë një ndër çiftet më të…

Shtatzënë mbi 50 vjeç? Mjekja shpjegon se si është e mundur: metodat, numrat dhe çfarë duhet të dini

Sot intervistova një mjek, i specializuar në gjinekologji dhe obstetrikë, për të kuptuar metodat e riprodhimit…

Probiotikët ndihmojnë më shumë se shëndetin e zorrëve, sigurojnë mbojtje nga demenca

Probiotikët ndihmojnë më shumë se shëndetin e zorrëve, mund të mbrojnë edhe nga demenca, thotë studimi…

A e dini si shfaqen sëmundjet më të këqija? Shkaktarë nuk janë as ushqimi, as stresi, por diçka krejtësisht tjetër!

Çdo sëmundje është e lidhur me emocionin e caktuar të cilin e kultivojmë brenda vetes, nuk…

Rritet rezistenca ndaj antibiotikëve tek fëmijët

Antibiotikët përdoren shpesh për infeksionet tek fëmijët dhe foshnjat, por ato janë gjithnjë e më të…

Kripa e tepërt rrezikon jetën

Sigurisht se keni lexuar shumë artikuj që flasin se konsumimi i tepruar i kripës dhe konsumimi…

Shqipëria në pritje të shortit

Futbolli do të hyjë në majë të gishtave në këtë mrekulli. Shorti për finalet e Europianit…

Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën shqiptare

Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjën dykrenare! Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka…