Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me shqiponjën shqiptare

Boksieri shqiptar fiton titullin, Mike Tyson e përshëndet me ‘shqiponjën dykrenare!

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Karlos Molinas.

Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO”.

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson.

Në momentin e festimit të titullit nga Ermali, Zyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *