Inteligjenca artificiale po ”përkthen” edhe gjuhën e shpendëve

Një softuer i ri i inteligjencës artificiale është në gjendje të kuptojë se çfarë i thonë…

Pse duhet t’i lani rrobat e reja para se t’i vishni? Arsyet lidhen me çështjet e shëndetit

Kur blini rroba të reja, sigurohuni që fillimisht t’i lani ato mirë, sepse kimikatet e përdorura…

Sara rrëfen si e tradhëtoi i fejuari: E përjetova keq, 12 ditë në krevat! Endriku: Situatat më detyruan…

Sara dhe Endrik kanë patur një lidhje me njëri-tjetrin përpara disa vitesh, e cila sipas modeles…

Ancelotti zgjedh tre lojtarët më të mirë në botë, të gjithë në ekipin e tij

Real Madridi shkëlqeu në “Santiago Bernabeu” në xhiron e 24-të të La Ligas, duke marr fitore…

Gjëja e parë që gjithmonë duhet të bëni para se të fusni rrobat në makinën larëse – shumica mund të bëjnë një gabim të madh

Shumica prej nesh mund të bëjmë një gabim të madh kur fusim rrobat në makinë larëse.…

Çfarë ndodh kur qelizat e kancerit largohen nga tumori primar

Pse disa qeliza kancerogjene formojnë menjëherë metastaza, ndërsa të tjerat bien në një lloj gjumi? Ajo…

Si do të jetë familja e së ardhmes? Me shumë gjyshër dhe pak nipër e mbesa

Deri në vitin 2100, numri i të afërmve për çdo individ do të bjerë me 38%.…

Si ndikon konsumi i kanellës në shëndetin e veshkave?

Kanella është një nga erëzat më të përdorura nga njerëzimi jo vetëm në gatim por edhe…

Historia e fotografes që mësoi të jetojë me kancer

Veronica Lukasova po e bën libër të hapur për të gjithë përvojën e saj me kancerin.…

Përse disa njerëz hanë tërë kohën dhe nuk shtojnë peshë

Për ata të cilët shtojnë peshë me vetëm një rriskë torte, padyshim se jeta është e…