Futbollisti vdes pasi goditet nga vetëtima 

Një futbollist ka vdekur pasi është goditur nga vetëtima gjatë ndeshjes në Indonezi.   Futbollisti Septain Raharja,…

NTP: Përleshje në autobusin nr.7, apelojmë partitë politike që të qetësojnë tensionin

Nga Ndërmarrja Transportuese Publike (NTP) njofton se një tjetër incident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në…

Turistet belge humbin në malet e Shqipërisë, policia i gjen pas disa orësh

Pas disa orësh operacion kërkim-shpëtimi, policia shqiptare ka njoftuar mbrëmjen e sotme se u ka ardhur…

Ekzekutoi katër punonjës në fabrikë dhe vrau veten, publikohet fotoja e autorit me origjinë nga Egjipti

Personi në foto është 76-vjeçari, i cili vrau tre persona në kompaninë e transportit në Athinë.…

Ngjitëset “NMK” në targa, turma në stacionet e kontrollit teknik

Në disa nga stacionet e kontrollit teknik në Shkup ka ngjitëse NKM, në disa ende nuk…

Zgjedhja e ministrave të rinj para deputetëve! Opozita me kritika, propozohen ministra pa asnjë përvojë

Kryeministri teknik Talat Xhaferi, i cili ishte shumë i shkurtër në shpjegimin e ministrave të rinj…

Pendarovski në takim me Aggeler: RMV-ja u kushton vëmendje të veçantë marrëdhënieve me SHBA-të

Presidenti Stevo Pendarovski sot u takua me ambasadoren amerikane, Angela Aggeler, me të cilën bisedoi për…

Dokumentet me ermin e ri “Maqedonia e Veriut”, rrezikohet importimi i mallrave

Oda Ekonomike e RMV-së ngrit alarmin. Shteti rrezikon të mbetet pa mallin e importuar nga jashtë…

Gjendet trupi i pajetë i një 65-vjeçari në Shkup

Mbrëmë vonë në polici është raportuar se para një garazhi në “Kisella Vodë” është gjetur trupi…

Parlamenti i RMV në seancë për miratimin e dy ministrave të rinj nga Aleanca për Shqiptarët

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut hapi sot seancën për miratimin e dy ministrave të rinj të…